Шабельник - БОЛОТНИЙ ЛИЦАР
Болотний лицар
Як тільки не називають шабельник болотний в народі: серебряк, розкаряка, перстач, горобинник, суставка, огнівець, сухолом, заячі вушка, вовче тіло декоп ...
З давніх-давен шабельник застосовувався в медицині, і його відвари лікарі прописували від носових і маткових кровотеч, суглобових болів, проносів. Потім він був забутий, оскільки з'єднання явилося безліч імпортних і вітчизняних ліків.
Шабельник болотний. Відмінні риси - розташоване глибоко в землі довге повзуче багаторічне коріння, що переходити в товсте, найчастіше лежачого мало розгалужене червоно-бурі стебло понад 1 метра завдовжки. У непарноперистого листя загальний черешок. На кінці стебла - досить великі квітки, що представляють собою забарвлені в криваво-червоний колір гострі п'ятому ятилисники.
Шабельник болотний зростанні переважно у вологих гірських районах з торфовищами. Найбільш густі зарості його зустрічаються зазвичай вздовж лісових ставків і струмків. У медицині використовують корінь і наземну частину рослини. У них міститься багато дубильних речовин, які наділяють шабельник болотний проносними властивостями.
Корінні жителі Чукотки називають його Нутасай - земляний чай; якути, зиряни, ненці переконані, що шабельник - найкращий засіб для зміцнення здоров'я, попередження і лікування раку. Не випадково, незважаючи на досить мізерні відомості про цю рослину в сучасній медичній літературі, люди продовжують його шукати, а знайшовши - активно ним користуються, позбавляючись від самих що ні на є невиліковних хвороб.
Вісь що говорити про шабельник наш відомий травник Володимир Павлович Кузнєцов: «Я був на краю загибелі. Тільки завдяки шабельник залишився живим, більш того - видужав». Зарості шабельника він зустрічав на місцевому болоті, але ніколи ним не цікавився, не було потреби. Познайомив їх важкий випадок. У 1993 році Кузнєцов, будучи абсолютно здоровою людиною, несподівано втратив будинку свідомість. При вимірюванні артеріального тиску прилад зашкалював. Після чергового уколу він почув вирок лікаря: «Якщо і виживе - буде паралізований». З тих пір кожен день Володимир Павлович проживав, як останній. Уколи не допомагали. Здавалось, він приречений і немає ніякого виходу. Альо одного разу Кузнєцов почув, ніби внутрішній голос давши йому підказку: «Згадай, згадай болото, по якому ти часто ходів». І він згадав молоді осики, що потопають у заростях шабельника. За його наполяганням домочадці швидко принесли йому цілий оберемок цієї рослини, залили траву, стебла і коріння окропом, довели до кипіння, наполягли 1,5 години. Вісь цей-то настій і почав пити Кузнєцов. Через 10 днів поступово почала відпадати необхідність в уколах, а кількість прийому таблеток скоротилося до однієї в день.
Можливо, від цього і пішла назва рослини: подібно шаблі (рос. шаблі) він відсікає хвороби. Зустрічається шабельник в тундрі, в північній частині Європи, в Східному і Західному Сибіру, в центральній частині Європи, а також у Скандинавії, Монголії, Китаї, Японії, Північній Америці. Кореневища з корінням і стебла містять органічні кислоти, ефірну олію, вітамін С, каротин, катехіни, флавоноїди, фенолкарбонові кислоти.
Шабельник болотний успішно бореться з багатьма хворобами. Він оновлює всі ослаблені клітини організму, очищає його від шкідливих речовин, не надаючи при цьому ніякого негативного впливу на здорові органи. Він володіє різними терапевтичними властивостями: у язким, жарознижуючим, кровоспинним, сечогінним, ранозагоювальним, тонізуючим і стимулюючим. Застосовується при абсцесах, фурункулах, флегмонах, гінекологічних захворюваннях, хворобах печінки і жовчного міхура, порушеннях обміну речовин, ракових пухлинах, радикуліті, поліартриті, ревматизмі, туберкульозі легень, шлунково-кишкових і серцево-судинних захворюваннях, при ішіасі. Коріння шабельника болотного лікують ревматоїдний артрит.
Шабельник навіть здатний врятувати від передчасної смерти, продовжити життя в її фізіологічних межах і відсунути настання старості. Тільки шабельник під силу поставити на ноги безнадійних ревматиків, які втратили навіть здатність самостійно одягатися і пересуватися.
Прекрасні результати відзначаються при лікуванні сабельником раку молочної залози, лімфагранулематоза, раку прямої кишки, гастриту, виразки шлунка, геморою, мастопатії.
Сьогодні медицина ще безсила в лікуванні хворих, які страждають поліартритами: наявні в її арсеналі засоби можуть тільки тимчасово зняти біль. А шабельник здатний на більше. Багато людей завдяки спиртовій витяжці шабельника відмовилися від милиць.
Траву шабельника збирають в повний місяць, коли рослина в повному кольорі. Коріння і кореневища - восени, в молодий. Курс лікування розрахований на 1-1,5 місяці. За цей час потрібно випити не менше 1 літра настоянки.
Для приготування настоянки стебла і коріння шабельника подрібнюють до 1 см, наповнюють ними банку на третину її обсягу, заливають хорошою горілкою і щільно закривають поліетиленовою кришкою. Настоюють 21 день в темному місці. Потім проціджують і п'є ють по 1 столовий ложці, розводячи її в 50 мл води, 3 рази на день до їжі. Спиртову настоянку шабельника втирають в пошкоджені і хворі місця. Вона ж рекомендується і для лікування раку шлунка, полочної залози, ревматизму, артриту, відкладення солей у хребті і шийних хребцях. Результати з'єднання являються через кілька місяців.
Застосовується і емульсія. 120 г товченого кореня шабельника настоюють 3 тижню в 0,5 л рослинного масла і розтирають цією настоянкою хворі суглоби, забиті місця.
Для примочок використовуються листя шабельника. Їх сушать, подрібнюють, заливають 3 столові ложки цієї віхідної лікувальної сировини половиною склянки окропу, доводять до кипіння і поміщають в марлевий мішечок. Прикладають теплим до хворого місця.
Під час лікування сабельником слід виключити вживання алкоголю і бажано тютюну. У перші дні лікування у деяких хворих може бути невелике загострення хвороби. Цього не треба боятися: все швидко минає. Точно так само дуже швидко може настати поліпшення, і людина відчує себе здоровою. Альо треба продовжувати курс лікування, так як, повторюю, рекомендується випити не менше 1 літра настоянки шабельника.
Один генерал-майор з Москви заявив мені якось, що його брат лежав у лікарні з діагнозом «лейкоз» (рак крові). Лікарі відвели йому на життя максимум 7 днів і виписали додому - помирати. Випадково дізнавшись про зцілення ряду хворих з таким діагнозом за допомогою шабельника, дружина брата дістала настоянку. Споживання настоянки як лікувального засобу закінчилося тім, що через 1,5 місяці брат поправився в свої 70 років. При цьому він випив 3 літри настоянки.
Інший приклад. Онуки дістали для хворої бабусі настоянку шабельника. І якщо раніше вона не могла взутися, а також спуститися з іншого поверху на лавочку без милиць і провідника, то вже через 3 місяці після початку вживання настоянки шабельника намагалася станцювати на своєму дні народження.
Для лікування лімфагранулематоза можна застосовувати шабельник і таким чином: 100 г сухих коренів в темній пляшці заливають 0,5 літра горілки, щільно закривають і настоюють 8 днів, зрідка збовтуючи. Потім проціджують і п'є ють по 30 крапель 3 рази на день, запиваючи пів склянкою води (краще це робити до їжі).
При раку прямої кишки 50 крапель настоянки додати в 0,5 л теплої кип'яченої води, зробити клізму і тримати 20 хвилин.
На жаль, ми часто проходимо повз свого порятунку. Шукаємо якісь рідкісні дорогі ліки, забуваючи про те, що сама Природа простягає нам руку допомоги. Вона ніколи нікого не залишала в біді. Треба і нам не нехтувати її щедрими дарами.
Якщо вам не допомагають прописані лікарем ліки, не впадайте у відчай: боріться за своє життя і здоров'я самі. Ідіть в ліс. Знайдіть свою траву, свого «зеленого доктора». Ви обов'язково переможете недуги. Знайте, що ви не самотні. Кличте на допомогу шабельника. Цей болотний лицар, що відтинає біль, неодмінно позбавить вас від страждань і мук.
Інші статті
- Чи багато ми знаємо про Осику? Звичайно, окрім як зброї проти вампірів ) Стародавні слов'яни вірили, що в осикових гаях водяться лісовики, чорти і інша нечиста сила, а в міфах стародавньої Греції Осика росла в потойбічному світі.
- Березовий гриб Чага вже на протязі сотень років використовується в народній медицині. Згадки про нього зустрічаються в старовинних травниках, середньовічних медичних трактатах і монастирських рукописних книгах. При цьому описуються точні рецептури