Де ми збираємо трави.
Здавна цілющі трави зростали в лісах Сарненського та Володимирецького районів та допомагали людям при лікуванні різних захворювань. Але є одне надзвичайне місце оповите легендами.
На межі двох районів (Сарненського та Володимирецького) пробивається з-під землі джерельце, вода якого має цілющі властивості. Це територія урочища "Тріщава"."
"Тріщава" - казкове місце, де відчуваєш всю красу та велич Полісся. Саме тут зростали дубі, яким було понад 500 років, під якими відпочивав гетьман Богдан Хмельницький.
Про цілющу воду тріщавських джерел відомо ще з сивої давнини. Сюди ще, від початку 19-го століття, привозили немічних для зцілення, а в 1933 році уряд Польщі оголосив джерело святимо.
Багато років стояла старовинна каплиця. У радянські часи її зруйнували. Тільки в 1991 році відновлено каплицю, відновили каплицю на старому місці над Святим джерелом.
Вісь яку ще легенду розповідають про надгоринську "Тріщаву". Було це в сіви давнину. У цьому місці розкинулась прекрасна галявина, всипана білими запашними квітами. Дуже вже помічні смороду булі, тому люди й виривали їх з корінцями. Думали вистачить надовго, але пройшло небагато часу і квіту майже не залишилося. Якось у сонячний день остання квітка-намистинка затужила за сестрицями, і її кришталева сльоза повільно впала в траву. У ту ж мить земля під нею почала тріскатися, і цей тріск був таким гучним, що його почули в селі. Прибігли люди, дивляться, що сталося. А, побачивши провалля з якого витікала вода, всі зрозуміли. Згодом почали пити цю воду, збагнули, що й вона помічна. А щоб не сталося так, як з квітами, взялися доглядати джерело. Саму ж місцину назвали "Тріщавою".
Чаї, виготовлені з трав, що були зібрані в чистих лісах навколо "Тріщави", корисні та смачні для неї, для нього та для дітей.
Пийте на здоров'я!
Інші статті
- Чи багато ми знаємо про Осику? Звичайно, окрім як зброї проти вампірів ) Стародавні слов'яни вірили, що в осикових гаях водяться лісовики, чорти і інша нечиста сила, а в міфах стародавньої Греції Осика росла в потойбічному світі.
- Березовий гриб Чага вже на протязі сотень років використовується в народній медицині. Згадки про нього зустрічаються в старовинних травниках, середньовічних медичних трактатах і монастирських рукописних книгах. При цьому описуються точні рецептури