Кошик
17 відгуків
Надійний продавець Prom.ua
БЕЗКОШТОВНА ДОСТАВКА ЗАМОВЛЕНЬ!ДІЗНАТИСЯ УМОВИ
1 2

Сучасна медицина оперує широким спектром методик та способів лікування, але все ж основними є медикаментозне, психотерапевтичне та лікування за допомогою лікарських трав. Основною та беззаперечною перевагою лікування зборами лікарських трав є природність дії та натуральність. Різкого впливу хімічних препаратів на організм не відбувається, при правильному застосуванні відсутні побічні ефекти та негативний вплив на організм, дія м'яка та терапевтична, а ефект довготривалий.

Порівняно невеликий набір лікувальних трав дозволяє приготувати лікувальні збори, що застосовуються при різних захворюваннях. Наприклад, такі лікувальні трави для очей, як овчанка зоряна і кульбаба загальновизнано є одними з найкращих трав для очей.

Харчування людини дуже впливає на здоров'я. Так само воно впливає на паразитів. Безладне, змішане й солодке харчування - ідеальне середовище для розмноження паразитів - від вірусів до глистів. У раціон харчування потрібно вводити велику кількість зелені, овочів, пряних трав, що володіють протидією.

Старовинні травники, лікарські порадники і записи лікарів надають можливість виявити забуті композиції, склади, прописи лікарських трав і засобів. Вивчення старовинних книг дає можливість познайомитися з технологіями і рецептурами приготування ліків, які можуть бути корисні і в наш час, відкриє світ фармації і рівні розвитку медицини минулого.

Дивовижні почуття можна випробувати читаючи матеріали старовинних травників. З одного боку, розумієш недосконалість і наївність прийомів і методів лікування, бідний асортимент лікарських засобів, а з іншого - бачиш оригінальність технології і рецептури, знову знаходиш забуті лікарські рецепти і речовини. Дивуєшся завзятості лікарів і аптекарів тих років, яким вдавалося з цим нехитрим арсеналом успішно боротися з різними недугами, а часом і творити чудеса.

Збори лікувальних трав - це суміш декількох видів висушених, подрібнених частин лікарських рослин. У домашніх умовах з зборів лікарських трав, прочитавши інструкцію, готують настої і відвари. Начебто виходить все дуже просто, і основна проблема - не забувати вчасно готувати і приймати настій або відвар збору лікарських трав. На ділі все йде трохи інакше.

Приготування зборів складається з ряду операцій.

Сушка. Зібрана сировина в залежності від виду та стану (цвіт, листя, ягоди тощо) висушується в своєму температурному та часовому діапазонах. Відхилення призводять до втрати активної, ламкості  та крихкості, до незручностей чи неможливості подальшого використання такої сировини.

Подрібнення. Сировина може бути подрібнена до висушення так і після. При цьому крихкість сировини впливає на методи подрібнення, за допомогою ножиць, ножів і інших пристосувань. Квітки і дрібні суцвіття використовують в неподрібненому вигляді, так як тонкостінна структура квіток не перешкоджає вилученню діючих речовин.

Просіювання. Розмір частинок подрібненого рослинного матеріалу визначається просіюванням через відповідні сита. Сировина має мати відповідний розмір частинок, а для того, щоб очистити сировину від пилу, після подрібнення його просівають через сито з розміром частинок 0,2 мм.

Змішування. В аптечних умовах та при виготовленні не великих кількостей змішування подрібненої сировини здійснюють просто на аркуші паперу або в великий ступці, або в порцеляновій чашці за допомогою шпателя, лопатки і ін. Причому спочатку змішують рослинні матеріали, прописані в менших кількостях, поступово додають сировину, прописане в великих кількостях.

При виготовленні та вживанні зборів лікарських трав прийнято керуватися також такими правилами: Компоненти повинні бути свіжими; Трави в зборах повинні гармонійно поєднуватися між собою (додають “провідники” та компоненти для покращення смаку); Дія збору на організм повинна бути м’якою; Перед вживанням потрібна консультація у лікаря.

І ще раз: не потрібно забувати, що фітотерапія це також лікування, тому обов'язково потрібно відвідування фітотерапевта.